Uvodna stran
Novice
Sodelujoča podjetja
Nagrajeni avtorji
Posnetki predavanj
Galerija slik
Organizatorji
Teme posvetovanja
Urnik
Kontakti

Za medije

Pogled nazaj:
  DSI 2003
  DSI 2004
  DSI 2005




Prireditelj

Slovensko društvo Informatika


Organizator


O straneh

Niko Schlamberger,
Po diplomi na fakulteti za strojništvo je krajši čas delal v industriji, večino svoje poklicne poti pa deluje na področju informatike in računalništva. Delovne izkušnje obsegajo programiranje, sistemsko analizo in razvijanje računalniških rešitev, predavanja, izvajanje usposabljanja na področju informatike, svetovanje, vodenje projektov, vodenje in upravljanje ter mednarodno sodelovanje. V sedemdesetih letih je bil honorarni predavatelj predmeta Uvod v programiranje na tedanji Višji upravni šoli v Ljubljani, za katerega je napisal učbenik (skripta). V državi in na mednarodnih konferencah v tujini je objavil je preko 40 strokovnih člankov s področja informatike, organizacije in upravljanja, uredil in souredil je več strokovnih publikacij s področja registrov in klasifikacij. Je član uredniškega odbora strokovne revije Uporabna informatika, ki jo izdaja Slovensko društvo INFORMATIKA, in Information Technologies and Control, ki jo izdaja bolgarsko društvo za avtomatiko in informatiko UAI. Sodeluje v vsebinskem in izvedbenem delu nacionalnih in mednarodnih strokovnih in znanstvenih srečanj. L. 1997 je bil izvoljen za predsednika Slovenskega društva INFORMATIKA, kjer je bil ponovno izvoljen za predsednika decembra l. 2002. L. 2001 je bil izvoljen za člana izvršnega odbora mednarodnega združenja za obdelavo podatkov (International Federation for Information Processing), kjer je bil avgusta 2003 izvoljen za podpredsednika. Sodeloval je pri ustanovitvi Evropskega foruma za poslovne registre, ki deluje od l. 1999, in l. 2001 pri ustanovitvi regionalnega telesa za informatiko IT STAR (Information Technology Sanding Regional Committee), ki združuje 13 društev informatikov centralne in vzhodnoevropske regije. L. 2004 je bil izvoljen za sekretarja evropskega združenja društev za informatiko Council of European Professional Informatics Societies.

Tomaž Banovec,
Tomaž Banovec je po izobrazbi univ. dipl. ing. geod., rojen 29. avgusta 1939 v Ljubljani. Študiral je na Fakulteti za arhitekturo gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani, kjer je diplomiral v letu 1965. Postal je vodja kartografskega oddelka na Inštitutu za geodezijo in fotogrametrijo v Ljubljani. V letu 1970 je postal direktor Raziskovalnega inštituta Geodetskega zavoda RS. 1975. leta je postal namestnik generalnega direktorja tedanjega Zavoda SRS za družbeno planiranje SRS. Tu je bil dodatno zadolžen še za urejanje prostora, tehnologijo in informatiko. V 1979 je bil imenovan na mesto direktorja Centra vlade SRS za družbeni sistem informiranja in informatiko (CEDSII). V letu 1981 je bil imenovan za direktorja tedanjega Zavoda SRS za statistiko, po osamosvojitvi je bil Zavod preimenovan v Statistični urad RS, kjer se je 1. junija 2003 upokojil kot generalni direktor. Ukvarja se z statistiko, problematiko vključevanja starejših v formalno delo in druge dejavnosti, informatiko, geodezijo in geoinformatiko, z nepremičninskimi evidencami in mnogo društvenimi dejavnostmi. Med drugim je član več društvenih organizacij, bil je tudi predsednik Slovekega društva Informatika.

dr. Janez Grad
Prof. dr. Janez Grad se je rodil 13.8.1933 v vasi Petelinje, v občini Dol pri Ljubljani. Diplomiral je 1958. leta iz matematike na Naravoslovni fakulteti Univerze v Ljubljani, leta 1968 je magistriral iz matematične fizike na Univerzi v Birminghamu, Anglija, leta 1973 pa doktoriral iz matematičnih znanosti na Vseučilišču v Zagrebu. Po letu 1957 je bil strokovni sodelavec na Institutu »Jožef Stefan«, vodja Republiškega računskega centra, Ljubljana in predstojnik Računalniškega centra Univerze v Ljubljani. Od leta 1973 do leta 1999 je sodeloval kot učitelj za informatiko na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, najprej kot docent, od leta 1979 dalje kot izredni profesor, od 1985 pa kot redni profesor. Sedaj sodeluje kot učitelj za informatiko na Fakulteti za upravo v Ljubljani. Strokovno se je izpopolnjeval na Zveznem zavodu za statistiko v Beogradu leta 1961, Institutu fuer Strahlen und Kernphysik v Bonnu leta 1962, Univerzi v Birminghamu, Anglija v času 1966-1968, v jeseni 1986 pa je bil gostujoči profesor na Univerzi v Indiani, School of Business, Bloomington, ZDA. Ukvarjal se je s programiranjem na računalniku in z numerično matematiko – reševanjem problema lastnih vrednosti in vektorjev matrik; v zadnjih letih pa se ukvarja predvsem z reševanjem problemov s področja operacijskega raziskovanja in problemov s področja baz podatkov.

József Györkös,
je doktor tehniških znanosti in redni profesor, zaposlen na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. Njegova strokovna in interesna področja se raztezajo od programskega inženirstva in sistemov za podporo odločanju vse do preučevanja konceptov informacijske družbe in njene konvergence z mediji. Na fakulteti vodi Laboratorij za računalniško posredovano komunikacijo. Dopolnilno je zaposlen na Inštitutu informacijskih znanosti IZUM v Mariboru kot svetovalec direktorja za mednarodno sodelovanje. V mandatnem obdobju Vlade Republike Slovenije od 2001-2004 je bil državni sekretar na takratnem Ministrstvu za informacijsko družbo in je med drugim aktivno sodeloval v skupinah evropske komisije za pripravo in izvedbo akcijskih načrtov eEurope. Kot vabljeni predavatelj ali panelist nastopa na različnih forumih o informacijski družbi in upravljanju interneta.

Prof. dr. Andrej Kovačič,
Prof. dr. Andrej Kovačič je predavatelj predmetov dodiplomskega in podiplomskega študija s področja informatike in prenove poslovanja (Strateško načrtovanje informatike, Prenova in informatizacija poslovanja, Baze podatkov, Tehnologija za podporo odločanju ...) na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, kjer je predstojnik Katedre za informatiko in predstojnik Inštituta za poslovno informatiko. Pred zaposlitvijo na Ekonomski fakulteti je bil več let direktor svetovalnega podjetja, projektant in svetovalec na projektih strateške prenove in informatizacije poslovanja. Vodil ali izvajal je več kot 30 projektov s tega področja, v upravi, predvsem pa v gospodarstvu. Je veščak Zveze ekonomistov Slovenije na področju upravljanja, poblaščeni revizor informacijskih sistemov ter svetovalec (management consultant) na mednarodnih projektih PHARE.

mag. Tomaž Gorenšek,
Tomaž Gorenšek se že od zaključka študija ukvarja s področjem informatike. Najprej je bil zaposlen v vlogi analitika, nato sistemskega inženirja in vodje projektov ter kmalu zatem kot vodja delovnih skupin oziroma področij v velikih informacijskih skupinah in sistemih (RRC, Lek in nazadnje Viator & Vektor). Pri vsakem prevzemu kompleksnejših nalog se je vedno bolj usmerjal v vodenje, pri čemer je pridobljeno tehnološko predznanje uporabljal kot osnovo za poznavanje problematike. Temu je prilagodil tudi opravljen podiplomski študij ter vrsto izobraževalnih tečajev. Zaposlen v Skupini Viator & Vektor d.d. na področju direktorja področja razvoja in informatike in se velikokrat aktivno udeleži konferenc doma in v tujini.

Mag. Andreja Ivartnik Kanduč,
Mag. Andreja Ivartnik Kanduč je magistra elektrotehnike, ki vodi Združenje za informatiko in telekomunikacije na GZS. Pri delu uporablja široke izkušnje iz svojih začetkov kot mlade raziskovalke na Fakulteti za elektrotehniko ter praktična znanja iz gospodarstva, kjer je v Elektroniki Velenje razvijala testne naprave. V letih 1998 do 2001 se je dodobra spoznala z enimi najbolj povezanih in dodelanih IT sistemov – to so informacijske rešitve v avtoindustriji, ko je vodila IT oddelek na Porsche Slovenija. Zdaj že četrto leto vodi Združenje za informatiko in telekomunikacije, ki združuje 1200 podjetij in predstavlja 3,4% prihodkov slovenskega gospodarstva ter ustvari 5,2% dodane vrednosti slovenskega gospodarstva. Aktivno se vključuje v projekte, ki imajo za cilj razvoj prodornega učinkovitega in izvozno uspešnega IKT sektorja. Prizadeva si za čim boljšo podporo sektorju z informacijami in prenosom potrebnih znanj za razvoj učinkovitega sektorja. Zato redno sodeluje na pomembnih IKT dogodkih kot predavateljica, moderatorka, oziroma sodeluje glede na možnosti in potrebe. Njen osebni izziv je uveljaviti slovensko IKT industrijo kot paradnega konja Slovenskega gospodarstva.

Dr. Matjaž B. Jurič,
Dr. Matjaž B. Jurič je izredni profesor na Inštitutu za informatiko Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru. Njegovo raziskovalno delo pokriva področja storitvenih arhitektur, orkestracije poslovnih procesov, integracije, elektronskega poslovanja, spletnih storitev in optimizacije zmogljivosti. Je soavtor knjig Business Process Execution Language for Web Services, J2EE Design Patterns Applied, Professional J2EE EAI, Professional EJB in .NET Serialization Handbook,poglavja v knjigi More Java Gems (Cambridge University Press) in Technology Supporting BusinessSolutions (Nova Science Publishers). Objavljal je v revijah Web Services Journal, eAI Journal, Java Report, Java Developers Journalin na številnih konferencah. Sodeloval je pri projektih doma in v tujini, med drugim tudi pri razvoju RMI-IIOP, sestavnega dela Java 2 platforme. Je član BPEL Advisory Boarda.

mag. Jani Krašovec
Mag. Jani Krašovec na Hypo Alpe-Adria Bank v Sloveniji od aprila 2005 vodi področje Informacijska tehnologija in organizacija. Njegove zadolžitve so upravljanje informatike, odgovornost za razvoj, uvajanje in vzdrževanje informacijskega sistema Hypo Alpe-Adria Bank v Sloveniji.
Pred tem je bil od leta 2001 zaposlen na Kapitalski družbi (KaD) kot direktor oddelka za informatiko in komunikacije. Področje dela je segalo od uvajanja operativnih sistemov, kot tudi uvajanje in razvoj orodij za podporo delu finančnim analitikom, upravljavcem premoženja in upravi. V letu 2001 je ob funkciji direktorja oddelka za IT opravljal tudi naloge direktorja oddelka za analize, kjer je sodeloval pri ocenjevanju vrednosti podjetij, analizi premoženja in pripravi prvih nakupov KaD na tujih kapitalskih trgih. V letih 1999 in 2000 je pripravljal smernice za upravljanje z naložbami v tujini, naložbene politike posameznih skladov, razvijal orodja za vrednotenje in upravljanje z naložbami in ocenjeval vrednosti podjetij. Od leta 1996 do 1998 je bil zaposlen na SAS Institute podružnica Ljubljana, kjer je bil odgovoren za svetovanje, izobraževanje in tehnično podporo uporabnikom SAS System-a, predvsem na področjih statistike, izkopa podatkov in poslovne inteligence.
Je soavtor poglavja Pravna ureditev trgovanja na organiziranih trgih vrednostnih papirjev v knjigi Mramor Dušan et al.: Trg kapitala v Sloveniji: prikazi, analize, mnenja. Ljubljana: GV, 2000. Napisal je tudi članek v 5 številki Elektrotehniškega vestnika z naslovom Izkop podatkov z metodologijo SEMMA.

Dr. Dušan Lesjak,
Dr. Dušan Lesjak je redni profesor za poslovno informatiko na Fakulteti za management Koper, prodekan za izobraževanje in predstojnik katedre za informatiko. Njegovo področje raziskovanja je e-poslovanje in e-izobraževanje, je vodja raziskovalnega programa Management in informatizacija izobraževanja in zaposlovanje ter nosilec več drugih nacionalnih projektov. Je prejemnik uglednega priznanja »Computer educator of the year 2003«, ki ga podeljuje International Association for Computer Information Systems. Je član več uredniških odborov mednarodnih revij s področja informatike.

dr. Marjan Krisper,
Marjan Krisper je predstojnik katedre za informatiko na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani in predstojnik Laboratorija za informatiko. Na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani predava Informacijske sisteme, Razvoj informacijskih sistemov in Planiranje in vodenje informacijskih sistemov. Je ustanovitveni član mednarodnega združenja za informacijske sisteme AIS, slovenskega društva za informatiko in drugih znanstvenih in strokovnih združenj. Njegova bibliografija obsega več kot 200 strokovnih sestavkov in znanstvenih razprav. Vodi številne projekte razvoja informacijskih sistemov, elektronskega poslovanja in metodologij razvoja informacijskih sistemov v največjih sistemih v gospodarstvu, državni upravi in javnem sektorju.

Mag. Katarina Puc,
Mag. Katarina Puc je diplomirala na Filozofski fakulteti iz predmetov a) francoski jezik s književnostjo, b) angleški jezik s književnostjo. Je magistra poslovne politike in organizacije na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, z delom: Ekonomski in organizacijski kriteriji za odločanje o uporabi tehnologije v pisarniških sistemih. Njene pomembnejše delovne izkušnje so izobraževanje, uredništvo in tehnično uredništvo knjig, revij, zbornikov, prevajanje književnih del in strokovnih besedil iz angleščine, francoščine in nemščine v slovenščino ter lektoriranje strokovnih besedil. Pobudnica ustanovitve jezikovne sekcije pri Slovenskem društvu Informatika. Urednica spletnega slovarja informatike Islovar.

Dr. Vladislav Rajkovič
Dr. Vladislav Rajkovič je redni profesor in predstojnik Laboratorija za odločitvene procese in ekspertne sisteme na Fakulteti za organizacijske vede Univerze v Mariboru. Njegovo področje so računalniški informacijski sistemi s posebnim poudarkom na sistemih za pomoč pri odločanju. Je soavtor večkriterijske odločitvene metodologije, ki sloni na lupini ekspertnega sistema DEX. Pomemben je tudi njegov doprinos na področju uvjanja račiunalištva in informatike v naše šole. Je predstavnik Slovenije v IFIP-u (International Federation for Information Processing) za področje informacijskih in komunikacijskih tehnologij v izobraževanju.

dr. Rok Rupnik,
Rok Rupnik je zaposlen na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani kot asistent. Na omenjeni fakulteti je magistriral leta 1998, doktoriral leta 2002 iz področja mobilnih aplikacij. Je avtor številnih prispevkov v znanstvenih in strokovnih revijah ter domačih in mednarodnih konferencah. Kot vodja projektov, pomočnik vodje projektov ali svetovalec je sodeloval pri številnih projektih razvoja informacijskih sistemov, strateških študijah, izdelavah strateških planov razvoja informatike in izdelavah različnih metodologij. Njegovo raziskovalno področje obsega metodologije razvoja informacijskih sistemov, strateško planiranje informacijskih sistemov, mobilne aplikacije, odkrivanje zakonitosti v podatkih, inteligentne agente, CRM, elektronsko poslovanje ter podporo odločitvenim procesom.

Jaka Stele,
(roj. 1966) je generalni direktor slovenske podružnice korporacije Microsoft, vodilnega svetovnega ponudnika programskih rešitev za osebne računalnike. Na svojem delovnem mestu si prizadeva vzdrževati dobre odnose podjetja Microsoft Slovenija s partnerji, z razvijalci in s strankami. S podporo mreži lokalnih partnerjev in končnim uporabnikom pa lokalni skupnosti nudi podporo, ki jo potrebujejo za uspešno delo ter razvoj novih rešitev in storitev ter tako prispeva k nadaljnjemu razvoju informacijske družbe v Sloveniji.
Jaka Stele se je Microsoftu pridružil leta 1994. Pred tem je bil zaposlen v podjetju IBM Slovenija, po prihodu v korporacijo Microsoft pa je bil najprej odgovoren za poslovno sodelovanje z velikimi strankami in je obenem vodil ter skrbel za mrežo partnerjev, ki so na Microsoftovi platformi razvijali rešitve in skrbeli za velike organizacije. Nekaj časa je opravljal tudi vlogo vodje trženja, pri čemer je pridobil odličen vpogled v vse segmente Microsoftovega poslovanja. V tistem času je Jaka Stele uveljavljal zamisel posvetov in seminarjev z lokalnimi kupci. Ti so sčasoma prerasli v NT konferenco, ki je postala vodilni IT-dogodek v Sloveniji.
V regiji Adriatik (Microsoft Slovenija in Microsoft Hrvaška) je prevzel vlogo vodje prodaje velikim podjetjem, kasneje pa aktivno sodeloval tudi pri ustanovitvi podružnice Microsoft Jugoslavija.
Jaka Stele je po izobrazbi diplomirani inženir elektrotehnike, dodatna znanja iz splošnega poslovnega vodenja in komunikacijskih sposobnosti pa je nabiral na poslovni šoli IEDC na Brdu pri Kranju ter pri MCE Bruxelles, Kaeser TC. Jaka Stele se je obenem udeležil dodatnih izobraževanj za upravljanje s človeškimi viri, programov vodenja podjetja in programa Doing Business v korporaciji Microsoft. Tekoče govori angleško, nemško in hrvaško, pasivno pa francosko.
V prostem času z ženo Natašo in s sinovoma Jonom ter Maksom uživa v izletih, igra odbojko (bil je v mladinski reprezentanci bivše Jugoslavije), rekreativno pa igra tenis in košarko. Jaka Stele vsakodnevno z zanimanjem spremlja poslovno dogajanje in ekonomijo.

dr. Mirko Vintar,
Prof. dr. Mirko Vintar je doktoriral iz informacijsko/upravljalskih ved na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Že več kot dvajset let se ukvarja z informatizacijo uprave in v zadnjih letih intenzivno tudi z razvojem e-uprave. Je vodja vrste domačih in mednarodnih raziskovalnih in razvojno-aplikativnih projektov s tega področja. Je član več mednarodnih znanstvenih in strokovnih teles, ki se ukvarjajo z raziskovanjem obravnavanega področja (EGPA, Study group on Informatization of Public Administration, IFIP, WG 8.5, NISPAcee, WG on E-government). Med leti 1993-2002 glavni in odgovorni urednik revije Uporabna informatika.

mag. Jaka Lindič,
Mag. Jaka Lindič je zaposlen na Ekonomski fakulteti kot asistent za področje elektronskega poslovanja. Magistriral je z modelom za ocenjevanje kakovosti spletnih predstavitev. Sodeloval je pri številnih projektih postavitve in prenove spletnih predstavitev, spletnih trgovin, e-izobraževanja, oblikovanja e-skupnosti idr.
Velika pokrovitelja






Pokrovitelji













































Pokrovitelj opreme





Medijski pokrovitelji